Kursy dla biznesu i ich traktowanie

Szkolenia biznesowe dla wybitnie dużej ilości osób są aktualnie zwykłą stratą czasu. Czemu współczesne osoby tak uznają szkolenia, które w istocie są w całości czymś drugim. Z jakiej przyczyny szkolenia, na jakie winno się uczęszczać z nadzwyczaj ogromną ochotą tak do siebie odstraszają?

W większości wypadków motywem takiego stanu jest niezwykle niedobry wybór szkolenia do pracownika. Posyła się pracownika z działu handlowego na biznesowe szkolenia z rządzenia. Bez wątpienia może to być uczynione tym, że niedługo taki zatrudniony obejmie cały oddział i z tej przyczyny rzecz jasna został skierowany na te konkretne kursy.

Wiele osób jeżeli nie wie, że dane nauczanie będzie im korzystne, w takim razie zaczyna rozpatrywać je za coś właściwie bezużytecznego. Coś co jest jedynie utratą czasu, a czasami i pieniędzy. Należałoby zatem przed posłaniem pracownika na szkolenia biznesowe dokładnie go oznajmić, z jakiego powodu jest delegowany na takie szkolenia.

Oczywiście są takie szkolenia, że nic nie przekabaci pracownika o ich trafności. Mam w tej okolicy na myśli szkolenia bhp. Nikt bodajże nie ma wątpliwości, że bezpieczeństwo w pracy jest wybitnie poważne, a mimo to w większości wypadków takie szkolenia są spostrzeżone jako zwykła strata czasu i pieniędzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biznes i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.